Výlety

Připravíme pro Vás výlety podle individuálních požadavků a potřeb

Mauricius je ráj vodních sportů, ale má co nabídnout v oblasti historie, gastronomie, golfu, potápění, jízdy na koni nebo terénních motocyklech či čtyřkolkách. Předkládáme Vám jen několik tipů na výlety, ze kterých si odvezete zážitky na celý život.

Rychlý člun

Celodenní výlet rychlým člunem po celém východním pobřeží opravdu stojí za to! Je koncipován až k jižní straně ostrova. Je spojen se „šnorchlováním“ s krmením ryb, s koupáním, návštěvou malých ostrůvků, prohlídkou unikátních korálových útvarů ze speciálního člunu se skleněným dnem, prohlídkou torza lodního vraku nebo výletem do ústí řeky s nádherným vodopádem.

Sekt a ovocné míchané nápoje na palubě jsou vítaným a příjemným osvěžením. Celý den je zakončen stylovým pohoštěním na jednom z ostrůvků, spojeným s grilováním masa, mořských ryb a langust s chlazenými nápoji.

Královská procházka se lvy

Pokud si na Vás jejich veličenstva v parku Casela Nature & Leisure Park udělají čas, zažijete nádhernou hodinovou procházku džunglí. Což při jejich způsobu života znamená celou čtvrtinu času, který každý den zbude po vydatném spánku. Lev pustinný, Panthera leo, je po tygrovi druhá největší kočkovitá šelma. Měli jsme je kdysi i v Evropě, ale dnes po nich zůstali jen lvi salónů a heraldické kresby na znacích. Jo, a kamenný Bruncvíkův lev na Karlově mostě. Přestože prospí až 20 hodin denně.

Firma, která tuto atrakci v přírodním parku provozuje, je rodinný podnik z JAR. Mají s tímto výcvikem zkušenost už přes 60 let. Taková fotografie se lvem a hlavně zážitek z návštěvy parku Gasele na krásném ostrově Mauricius stojí za to. Zvlášt, když vám jejich veličenstva věnují hodinu času...

Styk a steak s krokodýly

Krokodýl (Crocodylus) je rod velkých vodních plazů z čeledi krokodýlovitých. Krokodýli jsou predátoři. Na Mauriciu ve volné přírodě krokodýla nepotkáte. Přírodní park La Vanile réserve des Mascareignes se netají tím, že funguje nejen jako atrakce a jakási zoologická zahrada, kam jezdí školní zájezdy i turisté, ale také jako krokodýlí farma. Co to v konečném důsledku znamená? Chovají tam v přísných hygienických podmínkách 1800 krokodýlů. Chovají se vším všudy od vajíček. Když je krokodýlovi pět let, je dlouhý zhruba metr a půl a má jateční váhu. Krokodýlí steak si můžete dát v restauraci a hned vedle si koupit kabelku nebo pásek z pravé krokodýlí kůže – i to se může! A jak steak chutná? Je to něco mezi kuřecím a vepřovým s nádechem rybiny. Recept podle šéfa kuchyně v La Vanilla je jednoduchý. Vezmete krokodýla, uříznete z něj kus kýty, naložíte steak do oleje, anýzu, tymiánu, pepře a soli. Na plotýnce ho potom pečete střídavě po obou stranách asi 10-15 minut a podáváte – ááá už je to na stole a člověk kouše krokouše!

Rumérie, tam se pije!

Rumérie Chamarell leží v horách a klikaté serpentiny, které k ní vedou po úzkých silničkách, zamotají hlavu stejně jako pár skleniček vynikajícího třtinového destilátu. Na exkurze a ochutnávky sem jezdí turistické zájezdy i jednotlivci a pochopitelně si ve stylovém obchodě nějakou tu lahvinku také koupí.Všechny ingredience do rumů s příchutí si tady pěstují sami – ananas, kávu i kokos. V dubových sudech zraje archivní rum a všechno se to pečlivě archivuje. Prostě rumérie, po jejíž návštěvě budete oslněni ale určitě neoslepnete!

Pohlednice stará milióny let

Barevné písky Chamarell jsou opravdu unikátním přírodním útvarem. Místa, kde se v horském pralese vlní bizarní útvary, jsou vkusně ohražena a doplněna cestičkami a odpočívadly. Tento zvláštní geologický útvar je vulkanického původu. Je to vlastně spečená zemina. Má úžasné barvy – je to celá škála odstínů hnědi, karmínu a okru. Různé barvy jsou způsobené rozdílnými teplotami při chladnutí, ve hře jsou kysličníky hlinitý a železitý. A tak můžete na Mauriciu zažít i nádherně barevnou cestu do pravěku.

Služby

Díky našim zkušenostem, kontaktům a spolupracovníkům jsme schopni zajistit Vám v podstatě vše, co náš nádherný ostrov nabízí. Zjistěte více o Mauriciu!

Je nám líto, ale Váš prohlížeč není podporován.