Golf

Když v roce 1968 opustili Angličané Mauricius, zanechali po sobě kromě bezvadných trávníků, golfových klubů a jízdy vlevo také svůj anglosaský smysl pro obchod a úzké obchodní vztahy s Evropou, Indií a jižní Afrikou. Mauricius patří mezi oblíbené exotické golfové destinace, ve kterých navíc najdete mnoho dalších příležitostí pro sport a relaxaci. Toto je stručná charakteristika golfových hřišť, ale věřte, že osobní zkušenost předčí veškeré Vaše představy.

Belle Mare Plage Course

The Legend je první hřiště svého druhu na Mauriciu. Resort byl postaven podél jedné z nejkrásnějších pláží na ostrově. Každá z osmnácti jamek nese rozdílné charakteristiky. Dokonale upravené fairwaye jsou umístěny uprostřed lesa a úplně nové greeny byly postaveny tak, aby splňovaly všechny specifikace USPGA. Hřiště bylo postaveno s ohledem na zachování původního prostředí.
The Links Golf je druhou osmnáctkou v resortu Belle Mare Plage. Hřiště bylo otevřeno v listopadu 2002. Osmnáctijamkové linksové hřiště s PARem 71 a délkou 5942 metrů bylo postaveno jako důsledek úspěchu první osmnáctky.

Cena fee od: 110 EUR (2 860 Kč)
HCP limit: 28 36

Architekt: Peter Allis & Hugh Baiocchi & Rodney Wright

Golf du Chateau

Hřiště s PARem 72 se rozkládá na celkové ploše 205 akrů, má široké a mírně zvlněné fairwaye, které prochází plantáží cukrové třtiny. Hřiště je dostatečně technicky náročné, aby uspokojilo nároky hráčů s nízkým handicapem, ale zároveň je hratelné i pro rekreační golfisty. Na výběr je celkem pět různých odpališť, strategickou hru vyžaduje množství důmyslně umístěných překážek. Hráče mohou překvapit dvě řeky, které procházející fairwayemi na neočekávaných místech. Vzduch naplňuje vůně květů a dokonalý požitek ze hry umocní kontrast, který vytváří azurově modrá voda s lávovou půdou.

HCP limit: 28 36

Architekt: Peter Matkovitch

Le Paradis at le Morne

Na hřišti si hráč může užívat hru s výhledem na stále zelenou vegetaci kontrastující s azurově modrým oceánem. Nádherné osmnáctijamkové hřiště s délkou 5899 metrů leží mezi pohořím Le Morne a jednou z nejhezčích lagun na ostrově. Unikátem je zdejší golfová výuková akademie, která se koná dvakrát týdně. Při této výuce využívají zdejší profesionálové tu nejmodernější techniku k analýze švihu a jeho vylepšení. Golfové akademie se zdarma konají dvakrát týdně a je možnost zaplatit si také privátní hodiny.

Architekt: David Dutton

Le Touessrok Golf Course

Hřiště bylo postaveno na ploše 38 hektarů v nádherném přírodním prostředí. Le Touessrok se nachází na samostatném ostrově Ile Aux Cerfs a je druhé nejdelší hřiště na Mauríciu. Na hřišti se nachází celkem devět jezer a na třech jamkách je nevyhnutelný drive přes vodu. Na hřiště se hráči dostanou jedině speciálním vodním taxi, které je přes lagunu převeze za necelých osm minut.

Cena fee od: 210 EUR (5 460 Kč)
HCP limit: 54 54

Architekt: Bernhard Langer

Tamarina Golf Estate

Hřiště má PAR 72 a rozprostírá se na 43 hektarech původní savany, kterou prochází řeka Rempart. Hřiště je poměrně náročné a to i díky vzrostlým stromům, které lemují fairwaye. Všechny jamky byly navrženy tak, aby z nich golfisté měli výhled na Mount Rempart a na zátoku Tamarin. Golfisté ocení kontrast mezi drsnou okolní přírodou a jemností upravovaného hřiště.

Cena fee od: 98 EUR (2 548 Kč)

Architekt: Rodney Wright

The Anahita Golf Course

Hřiště bylo postaveno v souladu se všemi specifikacemi standardů USGA, což zaručuje kvalitu hřiště, které má délku 6741 metrů. Na každé jamce hráči najdou pět různých odpališť - to umožňuje upravit náročnost hřiště přesně podle každého hráče. Hřiště čerpá ze své polohy v nádherném přírodním prostředí, poslední tří jamky nabízí okouzlující výhled na oceán. 18. jamka je jednou z nejhezčích jamek na světě.

Architekt: Ernie Els

Služby

Díky našim zkušenostem, kontaktům a spolupracovníkům jsme schopni zajistit Vám v podstatě vše, co náš nádherný ostrov nabízí. Zjistěte více o Mauriciu!

Je nám líto, ale Váš prohlížeč není podporován.